Profesionálne telekomunikačné riešenia

Kontaktujte nás

Centrála v Detve
Zákaznícke miesto v Poltári

Televízia, internet a telefonovanie pre domácnosti

  • vysokorýchlostný internet až do 300 Mb/sa
  • digitálna televízia s vyše 200 kanálmia
  • lacné telefonovanie do celého svetaa
Viac o NUO

Ako funguje internet cez optickú sieť?

Často počujete slovné spojenia „optický internet“ alebo „optická sieť“ a neviete čo znamenajú? Jedná sa o najmodernejšiu technológiu na prenos dát, ktorá prináša pre domácnosti aj spoločnostiam množstvo výhod.

Optické káble a optické vlákna

Základom optického internetu sú optické káble. V nich sa nachádzajú optické vlákna vyrobené z kremičitého skla (SiO2). Úlohou optických vlákien je šírenie signálu rýchlosťou svetla. Ich kapacita je takmer neobmedzená a poskytujú najrýchlejší spôsob prenosu dát.

Optická sieť

Optická sieť je sieť prepojených optických káblov, ktoré bývajú najčastejšie zakopané v zemi. Vďaka použitiu optických vlákien je takáto sieť veľmi stabilná a umožňuje prenos dát veľmi vysokou rýchlosťou.

Výhody optického internetu

Optický internet je technologicky najvyspelejším spôsobom pripojenie do siete. Medzi najväčšie výhody optického internetu patria:

  • optické vlákna dokážu dáta prenášať rýchlosťou svetla
  • kapacita prenosu dát je takmer neobmedzená – optický internet funguje rovnako rýchlo aj v prípade prenosu obrovského množstva dát
  • optická sieť je pasívna – sieť funguje bez elektrickej energie

Máte záujem o optický internet? Kontaktujte nás.

    Vaše osobné údaje budú spracované len za účelom spracovania Vašej požiadavky (v zmysle čl. 6 bod 1/b GDPR) a spätného informovania o jej vybavení. Osobné údaje budú zlikvidované do 30 dní po konečnom spracovaní Vašej požiadavky.

    Zavolať 045 / 290 15 15