Profesionálne telekomunikačné riešenia

Kontaktujte nás

Centrála v Detve
Zákaznícke miesto v Poltári

Televízia, internet a telefonovanie pre domácnosti

  • vysokorýchlostný internet až do 300 Mb/sa
  • digitálna televízia s vyše 200 kanálmia
  • lacné telefonovanie do celého svetaa
Viac o NUO

Kam umiestniť WiFi router pre získanie najlepšieho signálu?

Umiestnenie WiFi routera môže mať výrazný vplyv na kvalitu a spoľahlivosť vášho internetového pripojenia. Na kvalitu signálu môže mať vplyv všetko od elektrického rušenia až po počet a hrúbku stien v okolí. Nájdite najlepšie miesto, kam umiestniť váš router pre zvýšenie stability domáceho internetu.

Presunutím routera sa pripojenie k internetu nestane rýchlejším, malo by sa však stať spoľahlivejším a stabilnejším – čo môže byť dôležité pri streamovaní videa alebo hraní hier online.

Nasledujúcich 7 krokov vám pomôže vylepšiť WiFi signál:

1. Vyhýbajte sa kuchyni

Okrem rizika rozliatia niečoho lepivého na váš router sa neodporúča umiestniť ho kamkoľvek do kuchyne. Pretože routery používajú na svoju činnosť rádiové signály, môžu elektronické prístroje a veľké kovové povrchy absorbovať a rušiť váš signál. Mikrovlnné rúry používajú rovnaký kanál 2,4 GHz ako WiFi routery, takže pri použití oboch zariadení dôjde k silnému rušeniu signálu bezdrôtového internetu.

2. Najbližšie k stredu nehnuteľnosti

Routery vysielajú signál do všetkých smerov. To znamená, že čím centrálnejšie ho môžete umiestniť, tým lepšie bude celkové pokrytie vašej nehnuteľnosti. Ak umiestnite router k oknu, časť signálu sa bude vysielať mimo vášho bytu alebo rodinného domu.

Ďalším dôvodom na umiestnenie routera do stredu nehnuteľnosti je zabránenie prístupu k siete komukoľvek inému – ak signál nie je možné zachytiť zariadeniami mimo vášho domu alebo bytu, je menej pravdepodobné, že bude v ohrození.

4. Vyhýbajte sa elektrickým zariadeniam

Pri umiestnení routera nezabudnite na vplyv okolitých zariadení ako sú bezdrôtové telefóny a detské monitory. Tieto zariadenia na komunikáciu používajú podobný rádiový signál ako WiFi router, čo môže viesť k vzájomnému rušeniu.

5. Neumiestňujte router na podlahu

Umiestnenie routera na podlahu môže tlmiť jeho výkon, pretože zariadenie vysiela signál, ktorý je okamžite absorbovaný zemou. Pokúste sa router zdvihnúť a umiestniť ho na napríklad na poličku.

6. Zrkadlá a akváriá

Môže to znieť bizarne, ale nepriateľom WiFi signálu sú aj akváriá a zrkadlá. Voda brzdí signál WiFi, takže umiestnenie routera vedľa akvária bude mať pravdepodobne negatívny vplyv na jeho stabilitu.

Umiestnenie routera v blízkosti zrkadla tiež spôsobí, že sa odrazia rádiové vlny používané na prenos bezdrôtového internetu. To môže mať kvôli rozptýleniu a skresleniu signálu negatívny vplyv na stabilitu pripojenia. Nie sú to len zrkadlá, dajte si pozor na predmety z nehrdzavejúcej ocele alebo akýkoľvek iný plochý, reflexný povrch.

7. Experimentujte s rôznymi miestami

Skúste router umiestniť na rôzne miesta a sledujte, či sa na vašich zariadeniach nezlepší intenzita a stabilita signálu. Takto viete nájsť ideálne miesto pre získanie čo najsilnejšieho a najstabilnejšieho pripojenia k WiFi sieti.

Máte záujem o vysokorýchlostný internet s WiFi routerom? Kontaktujte nás.

    Vaše osobné údaje budú spracované len za účelom spracovania Vašej požiadavky (v zmysle čl. 6 bod 1/b GDPR) a spätného informovania o jej vybavení. Osobné údaje budú zlikvidované do 30 dní po konečnom spracovaní Vašej požiadavky.

    Zavolať 045 / 290 15 15