BOG:

1 - saluki - Qirmizi Magnolia

2 - azawakh - Azamour Khemosabi,

3 - barzoj - Zabava Ostrov Catalina

4 - whippet - Pendahr Fred Perry

 

 

Afghan hound 

Judge: Judge Reeve-Newson John 

PSI /males /rüde:

Puppy class

VN1, PuppyBOB

Oshanameh's Midnight Masquerade

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner

Agha Djari's Gangnam Style

 

V2

Jangle's Hawk Eye

 

V3

Moorflower's Moondancer

 

V4

Calamus One For All

 

V

Amal Salang Dreams Come True

 

V

Jangel's Eye Catching

 

V

Xaga's Jack Frost

 

VD

Agha Djari's Holy Smoke

 

VD

Alphaville's Fee Fie Foe Fum

 

VD

Beshka's Diablo

 

VD

Kingsleah Muraco

 

VD

Sunward Hanker

 

---

Vindaloo Told U

Intermediate class

   

 

V1

Glitnir Thorinn

 

V2

Eyes Gazing You Talkin' To Me

 

V3

Scaramis One Hot Minute

 

V4

Pramya Don't You Want Some

 

V

Pramya Done In The Dark

 

V

Gold'n Copper Fire It Up

 

VD

Golddragon Lucky Shot

 

VD

Karakush Trouble Maker

 

VD

Stralucire Mr Peppermint

Open class

   

 

V1, resCAC

Amal Salang Champions League

 

V2

Vendi Mar Daddy's Son

 

V3

Neliapilan Nummisuutari

 

V4

Neliapilan Nastamuumio

 

V

Kaisar Del Ahsen

 

V

Neliapilan Noitarinki

 

V

Seistan's Blacktharra

 

V

Vendi Mar Dream Lover

 

VD

Amber Yuff

 

VD

Beshka's Casanova

 

VD

Isad Intisaar Van Den Veker

 

VD

Pices Golden Gatekeeper

 

VD

Sunward Equilibrium

 

VD

Yhazin Flash The Cash

 

---

Awbari Discoholic

 

---

White Infinity's Dante

Working class

VD1

Odin Tee Rex Krasa Pet Perbeis Silence

Champion class

   

 

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOB

Tells Matrix Reloaded

 

V2, resCACIB

Agha Djari's Blue Blood

 

V3

Agha Djari's Wait 'Till You See Mee

 

V4

Turn The Lights Down

 

V

Amal Salang Coeur D'coeurs

 

V

Gold`N Copper Born To Run

 

V

Karagez Dress Code Of Sanflauas

 

V

Neliapilan Mutsis Oli

 

V

Pramya Busy Being Me

 

V

Zagorias No Way To Hell

 

VD

Celestian I Want It All

 

VD

Gold'n Copper Mighty Good Time

 

VD

Khaos Francisco

 

VD

Neliapilan Dallape-Stara

 

VD

Neliapilan Diipa Daapa

 

VD

Pices Golden Galant

 

VD

Shou Gerat Shelkovy Veteran classer

 

VD

Sunward Edelweiss

 

VD

T-Hirteen Mile Good Bye

 

VD

Xaga's Albus Dumbledore

 

VD

Xaga's Harry Potter

 

VD

Xaga's Sirius Black

 

---

Fashionista Of Damos

 

---

Mahali Rustig Ringmaster

 

---

Scaramis Gettin' Hot Hot

Veteran class

   

 

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOB

Be A Dream A Touch Of Freedom

 

V2

Agha Djari's Urban Cowboy

FENY /females /hündin:

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner

Amal Salang Dream Girl

 

V2

Girl On Fire A Touch Of Freedom

 

V3

Shou Gerat Going To Gold'n Copper

 

V4

Calamus Out Of Love La Toya

 

V

Beshka's Destiny

 

V

Way Up Emeral Escape

 

VD

Beshka's Desert Wind

 

---

Loksan Eeleeon WhispVng Melody

 

---

Thuja Dress To Impress

 

---

Vindaloo Love U

Intermediate class

   

 

V1, resCAC

Scaramis One Of A Kind

 

V2

Scaramis Onlygirlin The World

 

V3

Scaramouche Black Pearl

 

V4

Pramya Dizzy But Not Blond

 

V

Kingsleah Million Dollar Baby

 

V

Pramya Drumms Please

 

V

Xanaghan's Cradled In Love

 

VD

Gold'n Copper Fire'n Soul

 

VD

Pramya Dream On Honey

 

VD

Stralucire Madame De Pompadour

 

VD

Stralucire Miss Opportunity

 

---

Falak Bint Zulema Von Haussman

Open class

   

 

V1

Scaramis Gimmie That Girl

 

V2

Karakush Whet Your Appetite

 

V3

Awbari Candy Rain

 

V4

Kingsleah Edith Piaf

 

V

Ahtiar Ak Jar Simfonia Zvazd

 

V

Gold'n Copper Crystal Noir

 

V

Omalia Azir Bahira

 

VD

Vendi Mar Dream F'freedom

 

VD

Vivat Sanraiz Flaming Get

 

---

Alphaville's Memory Lane

 

---

Kingsleah Light Of Peace

Working class

V1

Neliapilan Barokkihelmi

Champion class

   

 

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOS

Criston Enchanted

 

V2, resCACIB

Scaramis Unusual Me

 

V3

Agha Djari's Burlesque

 

V4

Shou Gerat Shocking Queen

 

V

Alphaville's Frost Yourself

 

V

Calamus Midnight

 

V

Capucine Du Menuel Galopin

 

V

Cebalrai Primavera Bohemia

 

V

Dietinger's Enfant Charmante

 

V

Gold'n Copper Peace'n Harmony

 

V

Gold'n Copper Stay 'T Night

 

V

Isad Intisaar Lamina Super Star

 

V

Kingsleah Blue Heart

 

V

Neliapilan Mezzosopraano

 

V

Oudry Gandamak Slovakia

 

V

Scaramis Gossip Girl

 

V

Scented Bonnie Blair

 

V

This Alone Is Love

 

V

Way Up Wind Cries Mary

 

V

Xaga's Lúthien

 

V

Xaga's Romilda Vane

 

VD

Papatazin Pretty Xciting

 

---

Agha Djari's Xtravaganza

Veteran class

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOS

Agha Djaris Reflection Of Xenos

 

V2

Papatazin Bee-Rock-A-Hula

 

V3

Neliapilan Wedenneito

 

Azawakh

Judge:  Judge Jakkel Tamas, H 

PSI /males /rüde:

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner

Azamour Zakiy

 

V2

Xolo At Venge Ak Ilaman

 

---

Oska Kel Lusitania Chinue

Intermediate class

VD

Zezamba Al Peerrara

Open class

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOB

Azamour Khemosabi

Champion class

V1, resCACIB

Azamour Wahid

 

V2

Insolens Bamako

Veteran class

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOS

Amirasis

FENY /females /hündin:

Junior class

   

 

V1, resCAC, JuniorWorldWinner

Azamour Mejulen

 

V2

Azamour Amirah

 

V3

Eidi N'amanar Far'aah

 

---

Xam-Xam Ak Ilaman

Intermediate class

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOS

Azamour Nur

Champion class

V1, resCACIB

Py's Bazia

 

V2

Abeba Kel Dahoussahaq

 

V3

Py's Balia

 

V4

Aulad Al Sahra's H'tawa

Veteran class

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOB

Py's Aisha

 

Barzoj 

Judge: Judge Meen Richard 

PSI /males /rüde:

Puppy class

VN1, PuppyBOB

Furor Aleksandrit FOpen classrit

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner, BOS

Lynx Lucky Bastion

 

V2

Tobol

 

V3

Betjanova Aramis Arkadi

 

V4

Zatravin Fadel

 

V

Rainmaker Nemo Nightwish

 

V

Saroslaw Almaz Rough

 

V

Saroslaw Aristion Redman

 

V

Solovyev Xrabry

 

V

Tarijemiran Garim

 

VD

Klingsor's Dajosch

 

---

Charlotte'russe Pink Panther

 

---

Charlotte'russe Pinocchio

 

---

Zatravin Foma Filaret

Intermediate class

V1

Borscana Eurocub

 

V2

Edin Zlaty Iz Sudarevichei

 

V3

Russkiy Azart Yesors Alnair Of Persifal

Open class

   

 

V1, resCAC, resCACIB

Solovyev Troekurov Barin

 

V2

Solovyev Talisman Gran Vencedor

 

V3

Solovyev Triumf

 

V4

Philadelphian Sabanna Dar Demon

 

V

Dubnjak Excavator

 

V

Goshaga Firestorm

 

V

Japejukan KonoChampion classtsev

 

V

Jelistaz Viper

 

V

Klingsor's Chester

 

V

Metelitsa Volyazhniy Champion classentin

 

V

Of Golden-West Miracle Danil

 

V

Rousen Shchuka Bezhevyj

 

V

Scheztaya Papa Was A Rolling Stone At Zercark

 

V

Taigatassun Amore Casanova

 

V

Yegorov Sir Duke

 

V

Zabava IslVDaven Ostrov Barbados

 

VD

Baikal Cirhan Av Adelrose

 

VD

Dubnjak El Dorado

 

VD

Eugenian Bentley

 

VD

Pylay Iz Severnoi Ohoty

 

VD

Udalez Iz Razdolia

 

---

Dubnjak Evagrij

Working class

V1

Teine Art Nouveau

 

---

Vasilij Tsar Borzois

Champion class

   

 

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOS

Solovyev Giacint

 

V2

Of Golden-West Miracle Aleksei

 

V3

Krilat Charadei

 

V4

Tarijemiran Furalin

 

V

Betjanova Aram Hatshaturjan

 

V

Bolshajan Faramir

 

V

Bolshajan Finarfin

 

V

Ermak Iz Razdolia

 

V

GoricVeteran class Sudaria Kupidonas

 

V

Horowitz Bistkupstwo

 

V

Iorek"S Fendi

 

V

Japejukan Krimkryztoff

  V Legende's Patrician Ibaby I Am Ladniy At Metelitsa

 

V

Lubomir Iz Severnoi Ohoty

 

V

Mikolai Aus Dem Zarenreich

 

V

Of Golden-West Morning Blues

 

V

Phaedra Tamerlane

 

V

Solovyev FOpen classrit

 

V

Staraja Russa Krasislav

 

V

Tarijemiran Fejdor

 

V

Tarijemiran Finbabitz

 

V

Yegorov Karleby

 

---

Enzo Vidockowitch Du Domaine D'iasnaia-Pol

Veteran class

   

 

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOS

Rajalinjan Flash Thowra

 

V2

Rajalinjan Halis

 

V3

Jelistaz Painted Pilgrim

 

V4

Cars Ivans FOpen classrit

 

V

Rainmaker Jashin

 

V

Vega Shelk Futark

FENY /females /hündin:

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner, CAC

Lunnaja Raduka Myata

 

V2, resCAC

Estet Classic Monisto

 

V3

Saroslaw Aleksandra Shuttle

 

V4

Borzowski's Gimlet

 

V

Cymabresjeva Qatyuska

 

V

Illas Dono Degli Dei

 

V

Krilat Dunovenie Dvorjanka

 

VD

Cymabresjeva Qerubin

 

VD

Estet Classic Modistka

 

VD

Rainmaker Nanda Navigator

 

VD

Rusich Tcarskaya Shtuchka

 

VD

Tarijemiran Galatea

 

VD

Velikij Pinega

 

---

Kalupinka Bistkupstwo

 

---

Lummaja Raduga Moroshka Metelitsa

Intermediate class

   

 

V1

 

 

V2

Staraja Russa Milena

 

V3

Marelden's Önskade Öbasia

 

V4

Marelden's Önskade Ödelia

 

VD

Donskoi Tula At Zercark

 

VD

Igrivaya Igruska Wolkowo

 

D

Coverdale's Selene

Open class

   

 

V1

Yegorov Isis

 

V2

Lunnaja Raduga Ideya Fix

 

V3

Philadelphian Sabanna Dara Demona

 

V4

Borscana Sugar Rush

 

V

Coverdale's Rain Lily

 

V

Cymabresjeva Orvania

 

V

Eugenian Bejeweled Barbie

 

V

Lebedushka Iz Severnoy Ohoty

 

V

Solovyev Nostalgia

 

V

Taigatassun Amore Madonna

 

V

Taigatassun Amore Soprano

 

VD

Bolshajan Freija Aurelia

 

VD

Pretty Sally Ann At Zercark

 

---

Solovyev Taman

Champion class

   

 

V1, CACIB, WorldWinner, BOB

Zabava Ostrov Catalina

 

V2, resCACIB

Of Golden-West I'm Felicita

 

V3

Japejukan Krasivaja Kira

 

V4

Japejukan Kielletytleikit

 

V

Asya

 

V

Borscana Lucy Fair

 

V

Borscana Simply Beautiful

 

V

Cymabresjeva Katyuska

 

V

Eugenian Natalia

 

V

Krilat Cyzarine

 

V

Lunnaja Raduga Afrodita

 

V

Of Golden-West Anyway Zizi

 

V

Polongain Oljakova

 

V

Riverrun Oxota Royal Blackbird 

 

V

Solovyev Night & Day

 

V

Tarijemiran Enitja

 

V

Tarijemiran FredVza

 

V

Champion classtahlia's Dream Duchess

 

V

Varvara Demianovna Iz Sudarevichei

 

V

Yegorov July Morning

 

---

Of Golden-West A Song For Mama

Veteran class

   

 

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOB

Yegorov Snowflake

 

V2

Krilat Blistai

 

V2

Rajalinjan Ileina

 

V4

Krilat Brassai

 

V

Coverdale's Kleopatra

 

V

Mavra Iz Razdolia

 

V

Tarijemiran Beresina

 

V

Tarijemiran Chelestje

 

---

Almanor April Love At Donskoi

 

Chart polski

Judge: Paunovic Dusan

PSI /males /rüde:

Junior class

V1, CAC, JuniorWorldWinner, BOB

Armani Amerss

Champion class

V1, resCAC, CACIB, WorldWinner

Charis Aziza Men Tara

 

V2, resCACIB

Sendivogius

FENY /females /hündin:

Junior class

V1, JuniorWorldWinner

Ordynka Arcturus

Open class

V1, resCAC

Sapientia

 

V2

Camina-Zaba Niwika Sibin

 

V3

How Wilful Panic In The Ring

Working class

VD1

Hanka Atchafalaya

Champion class

V1, CACIB, WorldWinner, BOS

Fernmark Chart Ammutseba

 

V2, CAC, resCACIB

Mufinka Acalantis

 

V3

Fernmark Chart Appleseed

 

V4

Fernmark Chart Asteroid

Veteran class

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOB

Alana Aziza Men Tara

 

Deerhound

Judge: Jakkel Tamas, H 

PSI /males /rüde:

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner, resCAC

Lawtons Copyright Costeau

 

V2

Pyefleet Tabor

 

V3

Fritzens Eagle

 

V4

Lawtons Cain CaChampion classl To Kerslake

 

---

Black Jade's Restless Heart

Intermediate class

   

 

VD1

Erewhon Smoke In Your Eyes

 

---

Scottclan's Andrew For Blixten

 

---

Black Jade's Chasing Shadows

Open class

   

 

V1

ForthVnghay´S Fairwald Fable

 

---

Black Jade's Beyond The Sun

Champion class

   

 

V1, CACIB, WorldWinner, BOS

Lehigh Fortune At Champhurst

 

V2

Chic Choix Dhulert Arathorn

 

V3

Brisley Brae Druid

 

V4

Cusidh Ard Toirnis

 

V

Sandmanscot's Tighearnach

 

VD

Sandmanscot's Toirdhealbharch

Veteran class

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOS

Brokenwheel Mac Alasdair

FENY /females /hündin:

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner, resCAC

Lawtons Clemenza Champagne

 

V2

Lawtons Catweazle Cosmopolitan

 

V3

Black Jade's Mynka To Mearcair

 

V4

Chic Choix Dhulert Brunhilde

 

---

Islay's Kendra To Black Jade

Intermediate class

   

 

V1

Scottclan's Avril To Pearch Hill

 

V2

Scottclan's Angel

 

V3

Vaikonniemen Zimazuu

 

VD4

Black Jade's Stargazer

 

---

Lodhainn Brydie

 

---

Scottclan's Audrey For Blixten

Open class

   

 

V1, CAC, resCACIB

ForthVnghay´S Farrah Cailean

 

V2

Daylight Von Averlon

 

V3

Vaikonniemen Wonderful Tonight

 

V4

Chic Choix Dhulert Aesthetic

 

---

Royal Flash Von Der Oelmühle

Champion class

   

 

V

Black Jade's Coffey

 

V

Brokenwheel Mc Blodeuwedd

 

V

Brokenwheel Mc Bronach

 

V

Hyndsight Cloud's Illusion

 

V

Vaikonniemen Wild Rose

 

V1, CACIB, WorldWinner, BOB

Kerslake Doreen

 

V2

Chic Choix Arwen To Blixten

 

V3

Lawtons Be Bop Baby

 

V4

Black Jade's Fame And Fortune

 

---

Black Jade's Branwenn

 

---

Black Jade's Catriona

Veteran class

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOB

Baylind Hepburn To Blixten

 

V2

Brokenwheel Mc Arianrhod

 

---

Sweetscot Amazing Race

 

Galgo espaòol 

Judge: Jakkel Tamas 

PSI /males /rüde:

Junior class

V1, JuniorWorldWinner, resCAC

Hot Isle Fausto

 

V2

Finblackies Forrest Gump

Intermediate class

VD1

Barbate De Monte Podrido

Open class

V1, CAC, resCACIB

Finblackies Always On The Run

 

V2

Finblackies Run To You

Champion class

V1, CACIB, WorldWinner, BOB

Hot Isle Cayetano

 

V2

Hot Isle Caudillo

FENY /females /hündin:

Junior class

V1, JuniorWorldWinner, CAC

Calathea Zola

 

V2, resCAC

Hot Isle Fermina

 

V3

Ibiza Galgo De Fuego

 

V4

Hot Isle Florentina

Open class

VD1

Grey Mountain Nalda

Champion class

V1, CACIB, WorldWinner, BOS

Hot Isle Crescencia

 

V2, resCACIB

Cocolores Karlotta

 

V3

Grey Mountain Nadine

 

V4

Randeros Ximena

 

Greyhound

 

 

Judge: Jakkel Tamas 

PSI /males /rüde:

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner

Eikica Quite White

 

V2

Fionn Clann Iconic To Estet Classic

 

V3

Chic Choix Braxton De La Grey

 

V4

Sobers Ulysses

 

V

Grandcru Newton

 

VD

Artefakt Newsmaker

 

VD

Epic Mythical

 

VD

Estet Classic White Amber

 

D

Salgrey's Garnet

 

---

Fionn Clann Kippford

Intermediate class

V1

Azravi's Double Dealer

 

VD2

Poznan Dell' Attimo Fuggente

 

---

Kimsar Make My Day

Open class

V1, CAC

Bel Etual Onyx At Romgrey

 

V2

Estet Classic Bestseller

 

VD3

Sobers Patriot Grandcru At Estet Ci

Champion class

   

 

V1, CACIB, WorldWinner, BOB

Jet's Take No Prisoners

 

V2, resCACIB

Fionn Clann Delwyn Drew

 

V3, resCAC

Hepi Hepri East Eclat

 

V

Estet Classic Beefeater At Salgrey's

 

V

Estet Classic TangVn

 

V

Karkati Constantinos

 

V

Sobers Marmaduke At Grandcru

 

V

Artefakt Movable Feast

 

V4

Salgrey's Bartolomew

 

VD

Rantalaukan Okalintu

 

VD

Siphra's Sandman

Veteran class

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOB

Tatanka Vitka Day Daffodil

FENY /females /hündin:

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner

Chic Choix Bronwyn Lee Greyson

 

V2

Sobers Tosca

 

V3

Sobers Ulexia

 

V4

Chic Choix Britannica Grey

 

V

Chic Choix Baroness De La Grey

 

V

Chic Choix Beatrix Of Greyfield

 

V

Chic Choix Brilliant Grey

 

V

Eikica Right-Oh Roxy

 

V

Estet Classic Renaissanse

 

V

Estet Classic White Energy Voltage

 

V

Fionn Clann Katniss

 

V

Fionn Clann Keelia At Castamere

 

V

Kimsar Double Check

 

V

Nice Steps Emotion

 

VD

Fionn Clann Kinthia

 

D

Fionn Clann Iocaste

 

---

Chic Choix Blue Shade Of Grey

Intermediate class

V1

Salgreys Elite At Belle Etual

 

V2

Kimsar Day Spa

 

V3

Sobers Trussardia

 

V4

Kimsar Mayday Mayday

 

VD

Kimsar Bad Hair Day

Open class

V1, resCAC, resCACIB

Estet Classic Tarantella

 

V2

Estet Classic Breezy

 

V3

Fionn Clann Zabrina

 

V4

Mandajors Her Highness

 

VD

Kimsar Mami's Hope

 

D

Noble Tradition Golden Dragonfly

Working class

VD1

Hepi Hepri The Hanter Of Good Luck

Champion class

   

 

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOS

Sobers Orianne

 

V3

Estet Classic Brilliance

 

V3

Salgrey's Berta

 

V4

Estet Classic Sea-Maid

 

V

Azravi's Russian Renegade

 

V

Gaia Fairlane Wild Irish Rose

 

V

Another Story Sweet Summer Love

 

VD

Chic Choix Amazing Greyce

Veteran class

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOS

Eikica Her Happy Highness

 

Írsky vlkodav 

Judge:  Ingram Ann 

PSI /males /rüde:

Puppy class

VN1, PuppyBOB

Christabel Dei Mangialupi

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner

Kråksångens Figaros Bröllop

 

V2

Mami's Beardie Rauno Ruisleipä

 

V3

Sapwood's Mystery Of Science

 

V4

Gruagach Miracle Marvin

 

V

Apple Of My Eye Clan Vegelin

 

VD

Filomeides Melvin

 

VD

Pennybright Warwick

 

VD

Tinwhistle's Fiddler On The Roof

 

Nedost.

Oscailte Dileas Dolan

Intermediate class

VD1

Neuschwanstein Iw&D's Posaidon

 

---

Pre-Eminence's Nobby Night

Open class

   

 

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOS

Always My Bryan Roan Inish

 

V2, resCAC

Glor Na Gael Attila

 

V3

Barachois One In A Million

 

V4

Riverwolf Kimball Cho

 

V

Whitefang Heart Of Gold

 

V

Yli-Kymen Eka Leevi

 

V

De Majodian Tuff Guy

Champion class

   

 

V1, resCACIB

Tsarskaja Prihot Tamerlan Velikiy Voin

 

V2

Cormacs Maddox

 

V3

Riverwolf Black Cadillac

 

V4

Pennybright Corleone

 

V

Carel Wolf Tino-Taurus

 

V

Piercetown Canter Bury Bell

 

V

Riverwolf Black Thunder

 

V

Tinwhistle's Forte Piano

 

---

Sapwood's One For All

FENY /females /hündin:

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner

Filomeides Muadhnait

 

V2

Pitlochry's Upperclass

 

V3

Glor Na Gael Briseis

 

V4

Tinwhistle's Mary Poppins

 

V

Doscartha Edelweiss

 

V

Doscartha Emily Prentiss

 

V

MVan Tarces Parthena

 

V

Sapwood's Mystery Mist

 

V

Yli-Kymen Julmettu

 

VD

De Majodian Esmeralda

 

VD

Doscartha Elizabeth

 

VD

Fernmark Pyrrha

 

VD

Jaslane's Little Ira

 

VD

Siofra's Kiffany

 

---

Filomeides Moya To Whitefang

 

---

Sapwood's Mystery Maiden

Intermediate class

   

 

V1

Tinwhistle's Aida Di Verdi

 

V2

Carel Wolf Amalia

 

V3

Cormacs Athena

 

V4

Pitlochry's Tokyo

 

V

Mami's Beardie Queen Of Fairycastle

 

---

Brokenwheel Q-Ianna

Open class

   

 

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOB

Intrigue Della Bassa Pavese

 

V2

Doscartha Criminal Mind

 

V3

Tequila Sapwood's Surycan

 

V4

Gogamagog's Jacinda

 

V

Maciarot Ambra

 

V

Whitefang Here Comes The Sun

 

VD

Brokenwheel Neslia

 

VD

Wolfborder's Broken Arrow

 

---

Pre-Eminence Incredible Lady

 

---

Tsarskaja Prihot Victoria

 

---

Brokenwheel Prology

Champion class

   

 

V1, resCAC, resCACIB

Halleluiah Della Bassa Pavese

 

V2

Oscailte Cara Cinnie

 

V3

Sapwood's Original Lady

 

V4

Filomeides Kleopatra

 

V

Brokenwheel Nemesia

 

V

Mami's Beardie Oh Dear

 

V

Pennybright Catriona

 

V

Riverwolf Chiquitita

 

V

Riverwolf Donatella Versace

 

V

Sapwood's Really Special

 

V

Tinwhistle's Hello Mary Lou

 

V

Tinwhistle's Molto Piano

 

V

Tinwhistle's Subito Piano

 

V

Tsarskaja Prihot Sensatsia

 

VD

Tsarskaja Prihot Evfrosinia

 

---

Tsarskaja Prihot Yarkaya Zvezda Signu

 

---

Wiglywagly's Royal Baroness

Veteran class

   

 

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOB

Siofra's Endless Summer

 

V2

Riverwolf Anna Karenina

 

---

Wiglywagly's Vca Flower

 

Magyar agar 

Judge: Paunovic Dusan 

PSI /males /rüde:

Junior class

V1, JuniorWorldWinner, resCAC

Deli Legény The Bestial Face Of Beauty

Intermediate class

VD1

Szelek Királya Zirókkó

Open class

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOS

Avenina's Dundi Darazs

 

V2

Primada Catch The Full Catch

 

V3

Csaba Óhungarikum

 

V4

Hajnali Zivatar

 

VD

Hajnali Tejszínhabos Kakaó

Champion class

V1,resCACIB

Vadászok Réme Akkord

 

V2

Avenina's Cukorga Csongor

 

V3

Avenina's Csintalan Csanto

 

V4

Primada Full Of Attitude

 

VD

Avenina's AshjVs

FENY /females /hündin:

Junior class

V1, resCAC

Avenina's Dédunoka Debora

Open class

V2

Primada Full Love For Venge

 

VD1

Fruska The Bestial Face Of Beauty

 

VD3

Hajnali Mendemonda

Champion class

   

 

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOB

Kuruclesi TV

 

V2, resCACIB

Avenina's DVt Desdemona

 

V3

Avenina's Cukor Cijelka

 

V4

Avenina's Bijou Blanka

 

V

Primada Fully Sweet'n Fast

 

V

Primada Shine Like Full Moon

 

V

Avenina's Dunai Donna

 

VD

Primada Full-Time Joyjoy

 

Saluki 

Judge: John Philip 

PSI /males /rüde:

Puppy class

VN1, PuppyBOS

Salmanazar Black S'yan

 

VN2

Gullmola God Of Thunder

FENY /females /hündin:

 Puppy class

VN1, PuppyBOB

Desierto Belleza Hyperborea Lumina

 

VN2

Salmanazar Beauty Nanali

 

VN3

Desierto Belleza Hyperborea Divina

 

VN4

Noushzad Charifa Bin Ohfra

PSI /males /rüde:

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner

Matanah's Benjamin

 

V2

Qirmizi Paganini

 

V3

Crowned Head Il Bahara

 

V4

Dyynien Kesra Kevir

 

V

El Hamrah Khataraan

 

V

Kan-Ya-Ma-Kan Luqmaan

 

V

Dioskury Ram Rammah

 

VD

Vogue Ambient Classic

 

D

Odan&Odana Oziris

 

---

Dyynien Kesra Kasam

 

---

Dyynien Kesra Khason

Intermediate class

   

 

V1, CAC, resCACIB

Qirmizi Ovation

 

V2

Pazada Star Alliance

 

V3

Tazillah Darius

 

V4

Aziz Mohsen

 

V

Bel Etual Siral Black Magic

 

V

Aziz Milad

 

VD

Salgrey's Danko

 

VD

Salgrey's Dream Khan

Open class

   

 

V1

Vogue Zero Messenger To The Future

 

V2

Al NafisVD Daulat

 

V3

Bel Etual Stradivary At Basarat Karim

 

V4

Kirman Dominius

 

V

Al NafisVD Da'im

 

V

Azamour

 

V

Aziz Ghadir

 

V

Aziz Luxor

 

V

Sinaxs Cyrus

 

V

Tazillah Fayzal Faris

 

VD

Arsalan Haut-Brion Hadis

 

VD

Eirecogteil's Remy Martin

 

VD

Gannas Sa'id Al Djiibaajah

 

VD

Imran Ciyar Rihh

 

VD

KVDailan Figaro

 

VD

Kirman Delfis

 

VD

Salmanazar Abdul Slightly

 

VD

Sunfire Humayun

 

VD

Tazillah Emilion

Working class

V1, CACIB, WorldWinner

Al Wathba Bahram Al Nadir

Champion class

   

 

V1, resCAC

Dabkas Italy

 

V2

Badavie Konquestador

 

V3

Elamir Classic Souvenir

 

V4

Matanah's Avchalom Kravi

 

V

Amdjad Av Min Tera

 

V

Aziz Filsufh

 

V

Aziz Ijaz

 

V

Aziz Karim

 

V

Badavie Manaquenta

 

V

Basarat Karim Cameron Sanjar

 

V

Sunfire Fahkour El-Nil

 

VD

Al Wathba Dil Nawaz

 

VD

Aziz Jaspar

 

VD

Badavie Prince Charming

 

VD

El Hamrah Gabbar

 

VD

Jimmychoo

 

VD

Jonsabik Djaal Lhilal

 

VD

Khalils Abu Shamah

 

VD

Stenara Br Cyrus-Jatalm

 

---

El Hamrah Ezioh

Veteran class

   

 

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOS, BOS

El Hamrah Chason-Shir

 

V2

Khalils Qadra I-Imkan Schariar

 

V3

Dabka's Gibson

 

V4

Kirman Vasuman

 

V

Cottonore Eclipse

 

V

Kirman Wariman

 

---

El Hamrah Chaimek-Shir

FENY /females /hündin:

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner

Badavie Veni Vidi Vici

 

V2

Tazillah Carnelian

 

V3

Vogue Art MagistVal Smile

 

V4

El Hamrah Karenza

 

V

Clair Renaissance Il Bahara

 

V

Rudan Himayat

 

V

Vogue Art Nouvelle Vague

 

VD

Badavie View From The Top

 

VD

Badavie Voice Of My Heart

 

VD

Dyynien Kesra Keyna

 

VD

El Hamrah Kayesha

 

VD

Kurkiauran Haaveileva Aave

 

VD

Tazillah Cara Camelia

 

VD

Ta'zim Halah Humayrah

 

Nedost.

Rudan Habibi

 

---

Dyynien Kesra Kanzah

 

---

Dyynien Kesra KanChampion class

 

---

El-Ubaid's Tsarina Añastasia

Intermediate class

V1

Bel Etual Simfonia

 

V2

Majo's Stella Nova

 

V3

Tazillah Dianna Diora

 

V4

Sunfire Ilana

 

VD

Haalah's Vision Of Amazing Grace

 

VD

Salgrey's Darina

 

VD

Tazillah Diamanda

Open class

   

 

V1, resCAC, resCACIB

Wallaby's Zakiyya Zayna

 

V2

Aziz Kohinoor

 

V3

Elamir Bela Dharma

 

V4

Soheil Nour Aisha

 

V

Badavie Skylight

 

V

Desierto Belleza Galaxia Mustang

 

V

El Hamrah Iraj

 

V

El Hamrah Iris

 

V

Elamir Desert Queen Djinni

 

V

Kirman Delia

 

V

NimuVD

 

V

Shadmore Freya

 

V

Tazillah Evita Queen

 

V

Wallaby's Zahia Zalita

 

VD

Al Zubeyda Frabilahh At Imran

 

VD

Atlantis Av Min Tera

 

VD

Majo's Lady Gaga

 

D

Morgana

 

---

Eirecogteil's Raimat Abadia

Champion class

   

 

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOB

Qirmizi Magnolia

 

V2

Bay Watch Babe Von Agrani

 

V3

Dabka's Izzie

 

V4

Aziz Fazel

 

V

Aziz Jalila

 

V

Badavie Miriel

 

V

Camilla

 

V

Desierto Belleza Elfina

 

V

Dyanitos Qismah

 

V

El Hamrah Ghainah

 

V

El Hamrah Ifra

 

V

Elamir Classic Queen Of Halima

 

V

El-Ubaid's SincVty Isis

 

V

Hadayan Andromeda

 

V

Matanah's Avigail Bat Shivà

 

V

Tazillah Fadia Farahnaz

 

VD

Asarafi Qissa Tigris

 

VD

Desierto Belleza Besito

 

VD

Rudan Rifkat

 

VD

Soheil Nour Aimee

 

---

Badavie Qiara

 

---

El Hamrah Filfil

Veteran class

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOB

Aziz Xanom

 

V2

Badavie Innocent Temptation

 

VD3

Khalils Qadira A Qadar

 

VD4

Tazillah Janna Jawaydah

 

VD

Kirman Vidya

 

Sloughi 

Judge:  Iversen Per 

PSI /males /rüde:

Junior class

   

 

V1, JuniorWorldWinner, resCAC

Bijou Unique Albaric

 

V2

Azeem Shubah Al Warda

 

V3

Al Suwiid Cadi

 

V4

Illias El Wajeed De La Berondiere

 

V

Iyad El Sahel De La Berondiere

 

VD

Bijou Unique Antoine

 

VD

Bijou Unique Armand

 

VD

Magistere Ibadan

Intermediate class

V1

Hakeem El Djebel De La Berondiere

Champion class

V1, CACIB, WorldWinner, BOB

Ghazoot Baqiir

 

V2, resCACIB

Ghazoot Bashshar

Veteran class

V1, VeteranWorldWinner, VeteranBOB

Magistere Arak

 

V2

Tillieville Xiam VDz

FENY /females /hündin:

Junior class

V1, JuniorWorldWinner, resCAC

Tillieville Villia Vanille

 

V2

Tillieville Vera Verdandie

 

V3

Isis El Neliapilan De La Berondiere

 

V4

Ilianis El Ryma De La Berondiere

 

VD

Bijou Unique Adèle

 

VD

Bijou Unique Adrienne

Champion class

   

 

V1, CAC, CACIB, WorldWinner, BOS

Ghazoot Bashira

 

V2,resCACIB

Tillieville Wassadou

 

V3

Tibniy Schuru-Esch-Schams

 

V4

Elegantin Murata

 

---

Haniya El Razel De La Berondiere