24.10.2014 European Dog Show Brno, CZ

BOG:

1 - azawakh - Khemosabi Azamour

2 - PLI - Fairy Footsteps Fiefoerniek's

3 - afghan - Blue Steel Agha Djari's

4 - IW - Ivanhoe Glor Na Gael

5 - magyar agar - Kuruclesi Viki

 

JuniorBOG:

1 - greyhound - Neva dell' Attimo Fuggente

2 - IW - Fyawintxu Eywa Caen Morhen

3 - whippet - Wake the World Sobresalto

Afgánsky chrt

Rozhodca /Richter /Judge: Judge:  Dupas Jean Jacques, F

 

PSI /males /rüde:

     

Baby class

VN1, European promisse

Vincenzo Nibali

Gandamak

Baby class

N

Dubai Blue Sky

Sarah Fareh

Puppy class

VN1, European promisse

Fazzi Fashion

Aviva

Puppy class

N

Uncas

Gandamak Slovakia

Junior class

V1, CAJC, BOJ, EuroJuniorWinner

Mark My Words

Oshanameh's

Junior class

V2

Dragon Heart

van de Robega

Junior class

V3

Nabila's

Painttheskywithstars

Junior class

V4

Chaghcharan

of Suriya

Junior class

V

Hedonism

Agha Djari's

Junior class

VD

Kompliment

ze Zličínských luk

Junior class

D

Kvantum

ze Zličínských luk

Junior class

---

Essence Of Luxury

Amal Salang

Junior class

---

Joe Cocker

Padparadscha`s

Junior class

---

Krystal

ze Zličínských luk

Intermediate class

V1, CAC

One For All

Calamus

Intermediate class

V2, RCAC

Double Or Nothing

Amal Salang

Intermediate class

V3

Jennyrox

ze Zličínských luk

Intermediate class

VD4

Active Armand

of Strenner's

Intermediate class

VD

Jour and Night

ze Zličínských luk

Intermediate class

Disq.

Benjamin Diamond

Sarah Fareh

Open class

V1, CAC

Travis Pastrana

Gandamak Slovakia

Open class

V2, RCAC

Dante

White Infinity's

Open class

V3

Mentalista

Calamus

Open class

V4

Champions League

Amal Salang

Open class

V

Anubis

Kingsleah

Open class

V

Blue Briliant

Kaskarak-Shahra

Open class

V

Daddy's Son

Vendi Mar

Open class

V

Edelweiss

Sunward

Open class

V

Gelios Solnechny Triumf

Vechnost

Open class

V

Gosudar Volshebnogo Mira

Vechnost

Open class

V

Junior Star

Ishara

Open class

V

Mr Grinch

Way up

Open class

V

Poseidon

Xenos

Open class

V

Thorrinn

Glitnir

Open class

V

Uniqum Mon Devinette

Vivat Sanraiz

Open class

VD

Agard Dinar

Čebuko

Open class

VD

Endorphin

White Infinity's

Open class

VD

Indigo Blue

Celestian

Open class

---

Karakush

Trouble Maker

Open class

---

Persin

von der Irminsul

Working class

V1, CAC

Yasani Iram

z Allahovy země

Champion class

V1, CAC, CACIB, BOB, EuroWinner

Blue Steel

Agha Djari's

Champion class

V2, RCAC, RCACIB

Coeur D'Coeurs

Amal Salang

Champion class

V3

Born to Win

Taliban

Champion class

V4

Tiberio Tancredi

Gandamak Slovakia

Champion class

V

Amadeus King

Sarah Fareh

Champion class

V

 

Born to Run

Champion class

V

Heaven Out Of Hell

Way up

Champion class

V

Sony Star

Gandamak Slovakia

Champion class

V

Agha Djari's

Wait'Til You See Me

Champion class

VD

Chris

z Netluckých pastvin

Champion class

---

Equilibrium

Sunward

Champion class

---

Wait`Til You See Me

Agha Djari`s

Veteran class

V1, BOV, EuroVeteranWinner

Bubu

ze Zličínských luk

Veteran class

V2

Lucianno

Gandamak Slovakia

Veteran class

V3

Marcus Aurelius

Gandamak Slovakia

Veteran class

V4

Drahokam

ze Zličínských luk

Veteran class

V

Eminence

ze Zličínských luk

FENY /females /hündin:

   

Rozhodca /Richter /Judge: Judge:  Bouček František, CZ

 

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner

Niji Kahani

A Dose of Style

Junior class

V2

Eurytmics

Amal Salang

Junior class

V3

Emerald Escape

Way Up

Junior class

V4

Nabila's

Plan B

Junior class

V

Because Shine like a star

Anazil

Junior class

VD

Edith

z Náhorní planiny

Junior class

VD

Faridah

Serbet'

Junior class

VD

Karamela

ze Zličínských luk

Junior class

---

Veritas Domina

Dayneris

Intermediate class

V1, CAC

Only One Kiss

Calamus

Intermediate class

V2, RCAC

Amal Salang

Dream Girl

Intermediate class

V3

Out of Love La Toya

Calamus

Intermediate class

V4

Helga

Sunward

Intermediate class

V

Water Into Wine

Karakush

Intermediate class

V

Barcelona Queen

Sarah Fareh

Intermediate class

VD

Dizzy

z Náhorní planiny

Open class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOS

Doll Me Up

White Infinity's

Open class

V2, RCAC

Interesse

ze Zličínských luk

Open class

V3

My Queen Star

Ishara

Open class

V4

Gimmie That Girl

Scaramis

Open class

V

Double Identity

Agha Djari's

Open class

V

Universe

Vivat Sanraiz

Open class

V

Vivat Sanraiz

Selestial Profesi

Open class

VD

Desert Rose

White Infinity's

Open class

VD

Dream F'freedom

Vendi Mar

Open class

VD

To Lejla

.

Working class

V1, CAC

Tiffany Dupont

Gandamak Slovakia

Champion class

V1, CAC, RCACIB

Diamond in Rough

Agha Djar's

Champion class

V2, RCAC

Oudry

Gandamak Slovakia

Champion class

V3

Midnight

Calamus

Champion class

V4

Tanita Tikaram

Gandamak

Champion class

V

Cameron Diaz

van de Robega

Champion class

V

Cora

z Náhorní planiny

Champion class

V

Charisma

ze Zličínských luk

Champion class

V

Nabila's

Tiffany

Champion class

V

Natalie Wood

Gandamak Slovakia

Champion class

V

Vivat Sanraiz

Gift of Gods

Champion class

VD

Anife

Sarah Fareh

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner

Baronka

ze Zličínských luk

Veteran class

V2

Catalina Santa

z Netluckých pastvin

       

Azawakh

Rozhodca /Richter /Judge: Judge: Bouček František, CZ

 

PSI /males /rüde:

     

Open class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOB

Khemosabi

Azamour

Open class

V2, RCAC

Xentek

Bastien's

Open class

V3

Armani

Atletico

Open class

V4

Bastien's

Xamboo

Working class

V1, CAC

Bastien's

Warui

Working class

V2, RCAC

Wanjala

Bastien's

Champion class

V1, CAC, RCACIB

Ghat

de Nulle Part Ailleurs

FENY /females /hündin:

   

Intermediate class

V1, CAC

In Azzawa

Tombuktou's

Open class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOS

Darra

Kel-es-Suf

Open class

V2, RCAC

Bastien's

Xolani

Working class

V1, CAC, RCACIB

Wilde Upendi

Bastien's

Working class

V2, RCAC

Bastien's

W'Ifelayah

Champion class

V1, CAC

Elgetara

Agg Amaias

Veteran class

V1, BOV, EuroVeteranWinner

Sarely

Bastien's

       

Barzoj

Rozhodca /Richter /Judge: Judge:  Mudra Antonín, CZ

 

PSI /males /rüde:

     

Puppy class

VN1, European promisse

Diamond Gold and White

Fonezel

Puppy class

N2

Illa's

Danubio Blu

Puppy class

N3

Humastrav

Nijinski Ballet

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner

Lucky Bastion

Lynx

Junior class

V2

Valer

Majove Bohemia

Junior class

V3

Hvat Contra Lege

Soloyev

Junior class

VD4

Very Special Kristall

Fonezel

Junior class

VD

Kabir Bedi

Silent Enigma

Junior class

---

His Majesty Timur

Čínské hedvábí

Intermediate class

V1, CAC, RCACIB

Go Go Bolshoi

Great Gatsby

Intermediate class

V2

Yesors Alnair of Persifal

Russky Azart

Intermediate class

V3

Nathaniel

z Bilmy

Open class

V1, CAC

Razumov

aus dem Zarenreich

Open class

V2, RCAC

Talisman for Gran Vencedor

Solovyev

Open class

V3

Sadko

Majove Bohemia

Open class

V4

Casanova

Balvert's

Open class

V

Illa's

la Passione Sivede

Open class

V

Nizhinskiy

Apriori

Open class

V

Dober-Kopp

Nomen est Omen

Open class

V

Tornado Fonezel

Bel Etual

Open class

V

Tylko Ten

Polot

Open class

VD

Lubima

iz Severnoi Ohoty

Open class

VD

Pylay

iz Severnoi Ohoty

Open class

---

Aliosa

de Badea Gheo

Open class

---

Asmodey Sírius

Alojka

Open class

---

Troekurov Barin

Solovyev

Working class

VD1

Alanoble En Vert

Amadeus

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOB

Qubotko

Kalinow

Champion class

V2, RCAC

Russkiy Azart

Kristall Absolute

Champion class

V3

Chadwik Lynn

Silent Enigma

Champion class

V4

Cognac

Ostrov Zabava

Champion class

VD

Alexandr

Lady von Rot Recice

FENY /females /hündin:

   

Rozhodca /Richter /Judge: Judge:  Vojtek Vlastislav, SK

 

Puppy class

VN1, European promisse

Ebony

Matrioshka

Puppy class

VN2

Fonezel

Greza Divnaya

Puppy class

---

Desnitsa

Zabava Znaty

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner, BOJ, BOS

Lunnaja Raduga

Myata

Junior class

V2

Klapovka

Bistkupstwo

Junior class

V3

Dober-Kopp

Pocket Rocket

Junior class

V4

Vivat Udacha

Fonezel

Junior class

V

Eternity Empress

Impuls i Splendor

Junior class

VD

Aira

od Kníničské přehrady

Junior class

D

Light my fire

Silent enigma

Intermediate class

V1, CAC

Ninette de Valois

z Bilmy

Intermediate class

V2, RCAC

Czary Mary

Archangelika

Intermediate class

V3

Oksana Hiacyntovna

Contra Lege

Intermediate class

V4

Igrivaja Igrushka

Wolkowo

Intermediate class

---

Aurora Boreale

Illas

Intermediate class

---

Monisto

Estet Classic

Open class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner

Lunnaja Raduga

Ideya Fix

Open class

V2, RCAC

Renoma Rodu

Polot

Open class

V3

Giulietta

Stepnykh Almazov

Open class

VD4

Kozlowski´s Opera

Kozlowski´s

Open class

VD

Caira Casta

Wicari

Open class

VD

Felicitarea

Nijinski Ballet

Open class

VD

Octavia

Kozlowski's

Open class

---

Ariana Morana

Alojka

Open class

---

Nostalgia

Solovyev

Working class

V1, CAC

Hanaczka

Bistkupstwo

Champion class

V1, CAC, RCACIB

Coda

Highlands Heart

Champion class

V2, RCAC

Lena

Martinville

Champion class

V3

Adhara Lada

Alojka

Champion class

V4

Night & Day

Solovyev

Champion class

VD

Ataka

Gran Vencedor

Champion class

VD

Cute Cascade

Impuls i Splendor

Champion class

---

Berislava

 

Veteran class

V1, BOV, EuroVeteranWinner

Borscana

Wolverine

Veteran class

V2

Reich Katyusa

Dober-Kopp

       

Chart polski

Rozhodca /Richter /Judge: Judge: Jipping Gerard, NL

 

PSI /males /rüde:

     

Puppy class

VN1, European promisse

Whiskey In The Jar

Stoneville

Puppy class

VN2

When the'levee breaks

Stoneville

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner, BOJ

Ostromir Impuls I Splendor

Arcturus

Open class

---

Armani

Amerss

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOS

Maurycy

Arcturus

Champion class

V2, RCAC, RCACIB

Baldwin

Xantusia

Champion class

V3

Lajdak

Arcturus

Champion class

V4

Nachylek

Arcturus

FENY /females /hündin:

   

Puppy class

VN1, European promisse

Wanted Dead Or Alive

Stoneville

Puppy class

VN2

Wings of tomorrow

Stoneville

Puppy class

VN3

Working on a dream

Stoneville

Puppy class

VN4

Who's better who's best

Stoneville

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner

Ordynka

Arcturus

Junior class

VD2

Marynia

Divinacanis

Junior class

D

Olsza

Arcturus

Intermediate class

D

Duma Narodowa Impuls I Splendor

Ranbaza

Open class

V1, CAC

Cara-Mia

Niwika Sibin

Open class

VD2

Zora

Radgon

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner

Łowna

Arcturus

Champion class

---

Mufinka

Acalantis

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner , BOV, BOB

Gudelka

Arcturus

       

Deerhound

Rozhodca /Richter /Judge: Judge: Kenis Pordham Dagmar, UK

 

PSI /males /rüde:

     

Junior class

VD1

Alvik Silver

Bacobian Mirabilis

Intermediate class

V1, CAC

Moe

Baylind

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOB

Tarloch

Regalflight

Champion class

V2, RCAC, RCACIB

Kielland

Baylind

Champion class

V3

Augustin Earl

Balvert's

Champion class

---

Dick Assi

Irater

FENY /females /hündin:

   

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner, BOJ

Anya Green

Bacobian Mirabilis

Junior class

V2

Andreana

of Highland's Blues

Junior class

---

Anice

of Highland's Blues

Open class

V1, CAC

Patricia

Kilbourne

Open class

V2, RCAC

Lucy

Pitlochry´s

Open class

V3

Deborah Carrie

Irater

Working class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOS

Carrie Randis

Irater

Champion class

V1, CAC, RCACIB

Daisy Carrie

Irater

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner , BOV

Queen Qumolly Qwinta

of Dirty Mind

       

Galgo espaňol

Rozhodca /Richter /Judge: Judge: Jipping Gerard, NL

 

PSI /males /rüde:

     

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner

Zeus

de Calathea

Junior class

VD2

Jucaro

Spi Finito

Junior class

---

Edgardo

Hot Isle

Open class

VD1

Diego

Jucaro Spi

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOB

Cayetano

Hot Isle

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner , BOV

Gonzales

Little Lobito

FENY /females /hündin:

   

Baby class

VN1, European promisse

Culta

San Agustin del Guadalix

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner, BOJ, BOS

Zola

de Calathea

Intermediate class

V1, CAC, RCACIB

Ailinel

Magh Itha's

Intermediate class

VD2

Estibaliz

del Ninos Vencedores

Intermediate class

---

Regaliz Dulce

Cous-Cous

Open class

VD1

Athelas

Magh Itha's

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner

Asira

San Agustin del Guadalix

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner

Haydée Alba

Randeros

       

Greyhound

Rozhodca /Richter /Judge: Judge: Kenis Pordham Dagmar, UK

 

PSI /males /rüde:

     

Puppy class

VN1, European promisse

Blessed

Ina's Fashion

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner

Sobers

Vagaboond

Junior class

VD2

Keefer

Fionn Clann

Junior class

VD3

Garnet

Salgrey's

Junior class

VD4

Ulysses at Windgold

Sobers

Intermediate class

V1, CAC

Conversano

Tahuara's

Intermediate class

V2, RCAC

Newton

GrandCru

Intermediate class

VD3

Estet Classic

Respect at Decuma

Intermediate class

VD4

Basil

Straight ahead

Open class

VD

Bestseller

Estet Classic

Open class

V1, CAC

Estet Classic

Twinkle at Decuma

Open class

V2, RCAC

Tangerin

Estet Classic

Open class

V3

Tango Dancer

Estet Classic

Open class

VD4

Eragon

Hepi Hepri

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOB

Lamarr

Sobers

Champion class

V2, RCAC, RCACIB

Raleigh

Sobers

Champion class

V3

Delwyn Drew

Fionn Clann

Champion class

V4

Dag

des Legendes du Moyen Age

Champion class

V

Beefeater at Salgreys

Estet Classic

Champion class

VD

Destrier

Estet Classic

Champion class

---

Bartolomew

Salgrey`s

Veteran class

V1

Armando

White Wild Swan

FENY /females /hündin:

   

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner, BOJ

Neva

dell' Attimo Fuggente

Junior class

VD2

Estet Classic

White Night at Decuma

Junior class

---

Vanilla Sky

Sobers

Intermediate class

V1, CAC

Tosca

Sobers

Intermediate class

V2, RCAC

Estet Classic

Rubina at Decuma

Intermediate class

V3

Action Story

Belowhill

Intermediate class

V4

Iocaste

Fionn Clann

Intermediate class

V

Adorable

Ina's Fashion

Open class

V1, CAC

Berta

Salgrey's

Open class

V2, RCAC

Breezy

Estet Classic

Open class

VD3

Tarantella

Estet Classic

Champion class

V1, CAC, CACIB, BOS

Orianne

Sobers

Champion class

V2, RCACIB

Delightful

Estet Classic

Champion class

V3

Brilliance

Estet Classic

Champion class

V4

Dunquin

Fionn Clann

Champion class

V

Sovereign

Rumford

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner , BOV

Velvet Underground

Katatjuta`s

       

Írsky vlkodav

Rozhodca /Richter /Judge: Judge: Panuška Vladimír, CZ

 

PSI /males /rüde:

     

Puppy class

VN1, European promisse

Fenimore Cooper

iz Volshebnogo Lesa

Puppy class

---

Earl

Vlčí píseň

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner, BOJ

Wangomery

Surycan

Junior class

V2

Bob Marley

Three Little Bird´s

Junior class

V3

Easal Branegan

Dar Amhantar

Junior class

V4

Bradley

Ar´Daroth

Junior class

VD

Dairine

Glor Na Gael

Junior class

VD

Dyfan

Glor na Gael

Junior class

VD

Zachary

Wolfhouse

Junior class

D

Nuckelavee

Filomeides

Intermediate class

V1, CAC, RCACIB

Urquel

Surycan

Intermediate class

V2, RCAC

Unesco

Surycan

Intermediate class

V3

O´Brian

Paluduz

Intermediate class

V4

Casanova

Mavis Castle

Intermediate class

V

Guinness Ar´Daroth

von der Eichenkoppel

Open class

V1, CAC

Orakul Keltov

iz Volshebnogo Lesa

Open class

V2, RCAC

Azgar

Amititia

Open class

V3

Rufus

Surycan

Open class

V4

Baldr

Celtic Warrior

Open class

V

Bourbon

Tullamore good stuff

Open class

V

Earl Eddie Immanitas

vom Märchenmond

Open class

V

Illan

Magh Itha's

Open class

V

One In A Million

Barachois

Open class

V

Reuben

Irmidu

Open class

V

Ringo

Surycan

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner

Largo Lamaz

Festina

Champion class

V2, RCAC

Coudy

Czech Valley

Champion class

V3

Cezar Ave Mne

Matajov raj

Champion class

V4

Duffy

Hradecký Úsvit

Champion class

V

Al Pacino

Erdos IIris

Champion class

V

Dave Surycan

von der Eichenkoppel

Champion class

V

Fredy

z Netluckých pastvin

Champion class

V

Gordey at Caen Morhen

Tsarskaja Prihot

Champion class

V

Johannesburg

vom Welzerberg

Champion class

V

Lunny Svet

iz Volshebnogo Lesa

Champion class

V

Phoenix

Surycan

Champion class

V

Quillan

Irmidu

Champion class

---

Tamerlan Velikiy Voin

Tsarskaja Prihot

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner , BOB , BOV

Ivanhoe

Glor Na Gael

Veteran class

V2

Umberto

Wolfhouse

Veteran class

---

Iberion

Stříbrný potok

FENY /females /hündin:

   

Puppy class

VN1, European promisse

Flanna Doch Solntsa

iz Volshebnogo Lesa

Puppy class

VN2

Venus

Magh Itha's

Puppy class

VN3

Inannan

Magh Itha's

Puppy class

---

Rowena Neala

O'marksbay

Puppy class

---

Roxana

Festina

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner, BOS

Fyawintxu Eywa

Caen Morhen

Junior class

V2

Four Roses

Flintstone

Junior class

V3

Virginia

Surycan

Junior class

V4

Zerlina

Wolfhouse

Junior class

V

Ayda

from Pirandhora

Junior class

V

Bella Johnston

Ar´Daroth

Junior class

V

Dubheasa

Glor Na Gael

Junior class

VD

Proxana

Festina

Intermediate class

V1, CAC, RCACIB

Dorka Betka

Matajov raj

Intermediate class

V2, RCAC

Indah

Moonvillage

Intermediate class

V3

Unique

Surycan

Intermediate class

V4

Nuchucha

Vejgari

Intermediate class

V

Cuba Libre

Mavis Castle

Intermediate class

V

Narnia

Festina

Intermediate class

V

Nina

Festina

Intermediate class

VD

Tavolga

iz Volshebnogo Lesa

Intermediate class

Disq.

Calamity Jane

Mavis Castle

Intermediate class

---

Taina Vekov

iz Volshebnogo Lesa

Open class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner

Erlina

Caen Morhen

Open class

V2, RCAC

Alannah

Ar´Daroth

Open class

V3

Fionnualla

Really Irish

Open class

V4

Highness

Magh Itha's

Open class

V

Haduwik

Moonvillage

Open class

V

Quida

Surycan

Open class

V

Rechenka

iz Volshebnogo Lesa

Open class

V

Siringa

iz Volshebnogo Lesa

Open class

V

Skazka Keltov

iz Volshebnogo Lesa

Open class

---

Victoria

Tsarskaja Prihot

Champion class

V1, CAC

Branwen

Balfama

Champion class

V2, RCAC

Daughter of

Caen Morhen

Champion class

V3

Lightness Lara

Fionnmae

Champion class

V4

Johanna

vom Welzerberg

Champion class

V

Iris Surycan

Erdos Iris

Champion class

V

O' Modesty

Manowar

Champion class

---

Ognennaya Strela

iz Volshebnogo Lesa

Champion class

---

Ophelia

Surycan

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner

Isolda

Glor Na Gael

Veteran class

V2

Dobrá Víla

z Netluckých pastvin

Veteran class

V3

Jasněnka

Stříbrný potok

       

Magyar agar

Rozhodca /Richter /Judge: Judge: Jipping Gerard, NL

 

PSI /males /rüde:

     

Junior class

VD1

Barokk

Vadászok Réme

Open class

---

Hös Huba

Hajnali

Open class

---

Vitéz

Kuruclesi

Champion class

V1, CAC, EuroWinner, CACIB

Daytona

Ajándék

Champion class

VD2

Adrenalin

Llawondyss

Champion class

VD3

1976 Ékes

Dévaj

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner , BOS

Ügyes

Kalandvadász

FENY /females /hündin:

   

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner, BOJ

Bűvölet

Vadászok Réme

Intermediate class

D

Imola

Kucorgó-Dombi

Open class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOB

Kuruclesi

Viki

Open class

VD2

Hajnali

Félötkor

Champion class

V1, CAC, RCACIB

Jutalom

Vakvágta

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner , BOV

Cica

Vágtázó

       

Saluki smooth

Rozhodca /Richter /Judge: Judge: Petrusová Hana, Ing., CZ

 

PSI /males /rüde:

     

Junior class

V1, CAJC

Stuartweitzman

del Borghino

Intermediate class

V1, CAC

Dastageer Arsinoé

Al-Quadar

Champion class

V1, CAC

Bijan

Fan-Fell

FENY /females /hündin:

   

Junior class

V1, CAJC

Toryburch

del Borghino

Junior class

VD2

Mina Lo'Ab

Har Kala Rachi

Intermediate class

V1, CAC, RCACIB

Durriyya Arsioné

Al-Quadar

Saluki feathered

PSI /males /rüde:

     

Baby class

VN1, European promisse

Heart & Soul

JP Pleasant Colony

Puppy class

VN1, European promisse

Enzo

Al Zahra

Puppy class

VN2

Etienne

Al Zahra

Puppy class

VN3

Apollo Armani

Ameer

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner, BOJ

Luqmaan

Kan-Ya-Ma-Kan

Junior class

V2

Impala Imperator

Impala

Junior class

V3

Razdegan

Lily Rose

Junior class

V4

Black S'Yan

Salmanazar

Junior class

VD

Bosley

Deluca Moravia

Junior class

VD

Emir

Tall Afar

Junior class

---

Dioskury

Ram Rammah

Intermediate class

V1, CAC

Dream Khan

Salgrey'S

Intermediate class

V2

Paschdou's

Batihan

Open class

V1, CAC

Basim

Arabica

Open class

V2, RCAC

Almas

Avatar Pinc

Open class

---

Bellis Bellagio

Arabica

Open class

---

Fodeil

Al Zubeyda

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner

Avatar at Yaran

Khyrisma Anistana

Champion class

V2, RCAC, RCACIB

Habib

ter Dolen

Champion class

V3

Hamad ibn

Djaal Lhilal

Champion class

VD4

Bahaador

Al-Quadar

Champion class

VD

Amani

Sayah

Champion class

---

Ali Chalchas

Arabica

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner , BOV, BOB

Furat

ter Dolen

Veteran class

V2

Hadid Filfil

Pari-Was

FENY /females /hündin:

   

Baby class

VN1, European promisse

Lady of Islay

Lara´s

Puppy class

VN1, European promisse

Afsoon

Al Nasya

Puppy class

---

Asma

Al Nasya

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner

Beauty Nanali

Salmanazar

Junior class

V2

Canna Flamenche

il Bahara

Junior class

V3

Clair Renaissance

Il Bahara

Junior class

VD4

Aretha

Kyaxarés

Junior class

---

Iman

Al Zubeyda

Intermediate class

V1, CAC

Mufih Na Malikah Al Jamaal

Djaal Lhilal

Intermediate class

V2, RCAC

Sofia

Bel Etual

Intermediate class

V3

Rakiizah

van´t Swartshof

Intermediate class

V4

Simfonia

Bel Etual

Intermediate class

VD

Beatriz

Deluca Moravia

Open class

V1, CAC

Argante

Aurum Bohemia

Open class

VD2

Khepri

Djaal Lhilal

Open class

VD3

Bashrah

Al Zahra

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOS

Goli Golbahar

Danone

Champion class

V2, RCAC

Kan Ya Ma Kan

Inaia

Champion class

V3

Kamila

Djaal Lhilal

Champion class

V4

Vivienne Westwood

del Borghino

Champion class

V

Durrah

Al Zahra

Champion class

---

Yadabalah

Aava Adela

Champion class

---

Fawziah

Al Zubeyda

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner

Khadija

Karista

Veteran class

V2

Azira

Yrtep

       

Sloughi

Rozhodca /Richter /Judge: Judge: Bouček František, CZ

 

PSI /males /rüde:

     

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner, BOJ, BOS

Ibadan

Magistere

Junior class

V2

Manu

Schuru-esch-Schams

Intermediate class

V1, CAC, RCACIB

Lami

Schuru-esch-Schams

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner

Batal Emir Ag

Dalvit

Champion class

V2, RCAC,

Bakari

El Guerrouj

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner

Arak

Magistere

FENY /females /hündin:

   

Open class

V1, CAC

Bashira

El Guerrouj

Open class

V2, RCAC

Dakhla

de la Horde D Or

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOB

Bassira AG

Dalvit

Champion class

V2, RCAC, RCACIB

Beyla

El Guerrouj

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner , BOV

Afya

El Guerrouj

       

Talianky chrtík

Rozhodca /Richter /Judge: Judge: Jipping Gerard, NL

 

PSI /males /rüde:

     

Baby class

N

Angelo Celeste

Leonardo

Baby class

---

Cesare

di Casina delle Rose

Junior class

V1, CAJC, EuroJuniorWinner

Letano

Il Cagnolino

Junior class

V2

Faustinus

Fiefoerniek's

Junior class

V3

Dario

Dei Raggi Di Luna

Junior class

VD4

Chiaroscuro

dei Raggi di Luna

Junior class

VD

Gastone

Dei Raggi Di Luna

Junior class

---

Leandros Linos

Quindici

Intermediate class

V1, CAC

Fachiro

Tileco

Intermediate class

V2, RCAC

Ottavio Orgoglioso

Lux Loral

Intermediate class

V3

Vladimir

dei Raggi di Luna

Intermediate class

V4

Vincenzo

House of Hounds

Intermediate class

VD

El-Donky

Daft of Kenda

Intermediate class

VD

Atilo Brai

Chmelnicki

Intermediate class

VD

Angelo Celeste

Bernardo Black Diamond

Intermediate class

VD

Esserino

Annaperla

Intermediate class

VD

Nicolas

na Klínkách

Intermediate class

---

Educato

Annaperla

Open class

V1, CAC, RCACIB

Fabinho

de la Casa Borromeo's

Open class

V2, RCAC

Michelangelo Miracoloso

Lux Loral

Open class

V3

Saverio

dei Raggi di Luna

Open class

V4

Italian Lover

du Domaine de Chanteloup

Open class

V

Dag

Next Level

Open class

VD

Ikario

na Klínkách

Open class

VD

Kuba Libre

na Klínkách

Open class

VD

Desert Queen

Malibu

Open class

VD

Shanen

Talata

Working class

V1, CAC

Braien

De Marte Moor

Champion class

V1, CAC, CACIB, EuroWinner, BOS

Ilario Innocenzo

Lux Loral

Champion class

V2, RCAC

Caffe Latte

Lovoly's

Champion class

V3

Hamlet

del Barone Rampante

Champion class

V4

Sanny

Feritte Bugsy

Champion class

V

Astra Bravissimo

Ozzie

Champion class

V

Astra Bravissimo

Northen Wind

Champion class

V

Elidon

Almargentea

Champion class

V

Rock'n'Roll

Soltar's

Champion class

VD

Idillio

dei Raggi di Luna

Champion class

VD

Leos Feritte

Bugsy

Champion class

VD

Mallorn

Gil-Endor

Veteran class

V1, EuroVeteranWinner , BOV

Dorato Diamante

Lux Loral

Veteran class

V2

Bilbo

Gil-Endor

Veteran class

VD3

Callisto

 

FENY /females /hündin:

   

Baby class

VN1, European promisse

Alessia

Corallo Blue

Baby class

VN2

Hermiona Heya

Pustynny Wiatr

Baby class

VN3

Aurelia

Corallo Blue

Puppy class

VN1, European promisse