Majstrovstvá sveta 2006 v Rábapatone (H)

 

            Na práve skončených Majstrovstvách sveta 2006 v Rábapatone, Maďarsko sa zúčastnila aj naša malá výprava reprezentantov Slovenskej republiky so svojimi chrtmi. V prvý deň majstrovstiev nás reprezentoval deerhound ANDREW Bran Irater, majitežky Ing. Marianny Schmuckovej. Andymu sa nezadarilo a predviedol sa ako chytrý coursingovy chrt, keď si to skrátil nádhernym skokom ponad bariéru za návnadou krížom cez dráhu. Na druhý deň nás reprezentovali traja vipeti, JACK DANIELS ze Spingbart Gou majiteža źuboša Csgleia, AARON Black Arrows majitežky Stelly Holderikovej a ANYLIN Cordis majiteža Tibora Kovácsa. Psi v silnej konkurencii, keď bol niekožkokrát zlepšený traový rekord, bežali vežmi dobre, bez zaváhania a s vyrovnanými časmi. Na Majstrovstvách sveta dostali tú čes zastupovat SR aj naši rozhodcovia vo funkciách hlavný rozhodca, člen jury pán Vlastislav Vojtek, dráhovy rozhodca pán Martin Dian, pán Martin Latečka, pán Ratmír Mozolák, ktorí odviedli bezchybnú prácu a predviedli svoju odbornos na športovom podujatí najvyššieho stupňa v rámci FCI. Týmto chcem poďakova všetkým zúčastneným za dôstojnú reprezentáciu a popria im aj ich chrtom všetko dobré do budúcnosti.

 Ratmír Mozolák, equipeschef SR, predseda DK SKJ               

 

77

Futam/Lauf: Kis olasz agár vegyes/Ital.Windspiel gemischt

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

17

Bocciola de Valverde Santo / H

Huschka Lilette (A)

30,505

1

2

21

Dark Legend's Last Unicorn / H   

Krieger/Scheiding (D)

30,725

2

3

18

Chick King of Ivar / R

Faldik L. (CZ)

disqu

 

4

22

Adelchi Tommaso  /  R  

Lo Vaglio Luca (CH)

31,434

3

5

16

Giglio del Vento Rosso / R

Steidl Ottmar (A)

disqu

 

6

14

Diretto de Valverde Santo / R

Weiss Friedrich (A)

31,944

4

 

 

 

 

 

 

78

Futam/Lauf: Whippet szukák/Whippet Hündinnen

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

106

Ronnie Maker 

Paillet-Haroune (F)

24,416

2

2

103

Venus 

Brunet Rolland (F)

24,141

1

3

109

Mythago's Enigma 

E.L.C Waijers-Lucas (NL)

24,541

3

4

110

Bright Eyes v d Groene Golf 

P.H. de Jong-Gruijs (NL)

26,31

6

5

102

Vadrouille Momo 

Rouche Fabrice (F)

24,86

5

6

105

Urane

Naviaux Thierry (F)

24,85

4

 

 

 

 

 

 

79

Futam/Lauf: Whippet kanok/Whippet Rüden

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

112

Ungar du Domaine D'Evercool

J. Biesmans (B)

23,819

2

2

111

Uncle Jack du Pack de la Jet

J. Vermeulen (B)

23,814

1

3

113

Chequevara

C. Van Den Steen (B)

23,824

3

4

115

Bering van't Rennerspalies

G. Peetermans-Dillen (B)

23,938

4

5

117

Cerruti Blue North

Vodická P. (CZ)

24,043

5

6

119

Rock Destroy du pack de la jet

Cetre (F)

24,503

6

 

 

 

 

 

 

80

Futam/Lauf: Pharao vegyes/Pharao gemischt

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

11

Amenardis Farafra  /  R

Sasková S. (CZ)

39,269

1

2

9

Siphras Angel  /  R

Karbusicky V. (CZ)

40,488

2

3

12

Camacupa Stalagmit / H

Piplalova P. (CZ)

48,042

3

4

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

81

Futam/Lauf: Azawak vegyes/Azawak gemischt

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

7

Aulad al Sahra's U'Teghaza / H

Matthay (D)

36,481

1

2

6

Aulad al Sahra's Raisuli / R   WM 2005

Matthay (D)

42,806

5

3

1

T'Quaashi Ak Illaman / R

Seidl Bettina DI (A)

38,56

2

4

5

Khaizuraan Kel Dahoussahaq / H

Hubinger Gabrielle (A)

41,277

4

5

2

Chali Amenokal / H

Gaischnek Sylvia (A)

41,188

3

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

82

Futam/Lauf: Spanyol agár vegyes/Spanyol agar gemischt

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

30

Brio Bandolero del Ninos Vencedores R

I. Reuser (NL)

33,153

2

2

26

Bonito / R

Görtz (D)

33,26

3

3

29

Barbian Barbaro del Ninos Vencedores R Wm 2005

I. Reuser (NL)

32,974

1

4

25

Eve / H

Rodriguez (D)

34,203

5

5

28

Chispa Priesa del Ninos Vecedores H

I. Reuser (NL)

34,113

4

6

31

Don Manuel Ibericos Segoviano R

I. Reuser (NL)

34,582

6

Világbajnokság Döntők   /    Weltmeistershaft Finalläufe

 

 

 

 

 

 

83

Futam/Lauf: Angol agár vegyes/Angol agár gemischt

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

97

Kengyelfutó Jellow Ranger /R

Horváth Margit (HU)

31,185

4

2

100

Kengyelfutó Golden Guy R

Fülöp Ildikó (HU)

30,994

2

3

98

Perfect Runner Titán R

Bencze Béla (HU)

30,936

1

4

99

Moonlight Hunter Amstrong /R

Tenczel Gábor (HU)

31,17

3

5

96

Moonlight Hunter Keyo H

Uller László (HU)

okkal megállt

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

84

Futam/Lauf: Orosz agár szukák/Barsoi Hündinnen

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

82

Turgai's Galka

Franz (D)

34,86

1

2

77

Stepun's Ustinowa

Janewein Edith Mag. (A)

40,117

3

3

79

Amour van Wisinskaja

G. Gillemot (B)

ok nélkül megállt

 

4

83

Pyashka's Adlesha

Buchmann (D)

disqu

 

5

85

Dober Kopp First Lady

Szőke Károly (HU)

39,438

2

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

85

Futam/Lauf: Orosz agár kanok/Barsoi Rüden

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

86

Urkoff des Crocs de la Moliere

C. Kolbasin (B)

35,073

1

2

89

Turgai's Eristo

Bollbach (D)

36,646

2

3

91

Volodej des Crocs de la Moliere

Págány Tamás (HU)

36,721

4

4

92

Amúri-Pajkos Doxa

Szima Kálmán (HU)

36,716

3

5

87

Costnov van Wisinskaja

G. Gillemot-Varendonk (B)

38,1

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

87

Futam/Lauf: Saluki vegyes / Saluki gemiescht

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

41

Gadanfer Karoly

Klober

34,83

4

2

45

Ceshan Y-Sirvan

Böhm

34,87

5

3

36

Chazal Y-Shirvan

J-P. Tarder

34,223

1

4

51

Momnouna's Nuryja Saadi

Lenk

34,463

2

5

43

Dawidan's az Shahin

Kopriva

34,543

3

6

44

Jamal al Din el Bachram

Roessler

35,12

6

 

 

 

 

 

 

88

Futam/Lauf:Magyar agár szukák/Magyar agar Hündinnen

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

59

Susán Réme Sas

Balogh Márton (HU)

32,494

2

2

58

Steppe Szovaj Zápor

Delannoy Monique (F)

33,044

4

3

53

Dévaj Ózon

Peter Mazura (A)

32,414

1

4

56

Betcha Katcha Mignon

Honstetter-Sewastianuk (D)

33,024

3

5

61

Ködvágó Ami Nyuszi

Lóky Annamária (HU)

33,049

5

6

54

Betcha Katcha Medina

Haldemann Mirjam (CH)

33,193

6

Világbajnokság Döntők   /    Weltmeistershaft Finalläufe

 

 

 

 

 

 

89

Futam/Lauf: Magyar agár kanok/Magyar agar Rüden

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

72

Balogh Márton Kincse Vazul

Balogh Márton (HU)

36,381

6

2

73

Dévaj Korona

Soós Judit (HU)

32,82

2

3

71

Ködvágó Ácsi Fittyfirittyke

Rétfalvi Regina (HU)

33,235

4

4

65

Smiling Rose Anjuk

Walther Patrick (CH)

33,54

5

5

67

Betcha Katcha Mivan

Bulitta (D)

33,19

3

6

68

Air force One Smiling Rose

Ditzel (D)

32,644

1

 

97

Futam/Lauf: Whippet szuka/Whippet Hündinnen

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

227.

Xantana van de Spaarne Meute

Baensch (D)

23,452

1

2

242.

Zorneagle's Hot Shot

W v d Broek (NL)

23,732

3

3

108

Houbigant v d Aloisepolder

C.W.v. Chastelet (NL)

23,76

4

4

231.

Ua- Uka du Pack de la Jet

Biberon Catherina (F)

24,13

5

5

244.

Fenna v Arkadi

E.J. Scheeres-v d Graaf(NL)

23,56

2

6

243.

Rougneck Café Noir

P.H. de Jong-Gruijs(NL)

24,471

6

 

 

 

 

 

 

98

Futam/Lauf: Whippet kan/Whippet Rüden

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

262.

Old Road's Ceasar

Lacnakovi (CZ)

23,786

5

2

259.

Old Road's Chayenne

Egger Hansueli (CH)

23,282

1

3

253.

Oochigea's Barbarossa

J. Vermeulen (B)

23,721

4

4

273.

Chikiboum Old Road's

Cetre (F)

23,691

3

5

286.

Marakaya's El Cano Juan WM 2005

M&S Hendrix (NL)

24,006

6

6

279.

Dévaj Pegazus

Borsi B. - Csonka István H

23,541

2

 

 

 

 

 

 

99

Futam/Lauf: Agán agár szuka/Afghan Hündinnen

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

302

Xapanachy v d. Bremmen

Fam. Sackers (NL)

35,516

1

2

195.

Vaydah v d Bremmen WM 2005

G. de Corte-Bataille (NL)

36,07

2

3

191.

Vena v.d. Bremmen

Borgschulte (D)

37,61

4

4

190.

Paschdou's Varisha

Bormacher (D)

36,843

3

5

192.

Cassedy's Angel

Gerstel (D)

disqu

 

6

185.

Vinou van de Bremmen

Höbinger Maria & Ger (A)

disqu

 

 

 

 

 

 

 

100

Futam/Lauf: Afgán agár kan/Afghan Rüden

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

210.

Waikaremoana v d Bremmen

G. de Corte-W Kalterherberg(NL)

36,86

1

2

206.

Wais Hotaki v.d. Bremmen

Bataille (F)

37,41

3

3

208.

Pansjir's Aga

C.G.C Langes&N Jaszkiewicz (NL)

38,579

5

4

209.

Pansjir's Anzuri

C.G.C Langes&N Jaszkiewicz (NL)

38,59

6

5

199.

Paschdou's Sarobi

Müller Heinz+Marianne (CH)

37,79

4

6

207.

Ulac v.d. Bremmen

de Corte (NL)

37,34

2

 

 

 

 

 

 

101

Futam/Lauf: Angol agár szuka/Greyhound Hündinnen

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

144.

Hurricanes Vienna

Tenczel Gábor (H)

30,156

5

2

130.

Vigorous Destiny

Wouters Henri (B)

30,466

6

3

137.

Katarina vom Monarchenhügel

Udo Braselmann (D)

29,734

2

4

143.

Kengyelfutó Panda

Burián László (H)

29,646

1

5

132.

Vigorous Conny

Lehner/Sieber (CH)

29,835

3

6

139.

Carlton's Affair

Ehlert (D)

30,098

4

 

 

 

 

 

 

102

Futam/Lauf: Angol agár kan/Greyhound Rüden

Tulajdonos

Idő/Time

Hely

1

167.

Tee Gee Special

Hartard (D)

30,296

5

2

169.

Leader Dontstop

Ehlert (D)

29,95

1

3

165.

Lancelott vom Monarchenhügel

Blochwitz (D)

30,166

4

4

178.

Homeward Spiral

H.E. Kok (NL)

30,412

6

5

93

Backgrounds Billy the Kid

Philipp (D)

30,146

3

6

168.

Windsor vom Märchenland

Graf (D)

29,956

2

 

Photo by Korka:

1, Turgai's Galka 34,86 Franz (D)
2, Dober-Kopp First Lady 39,438 Szőke Károly (H)
3, Stepun's Ustinowa 40,117 Janewein Edith Mag. (A)
 

1, Urkoff des Crocs de la Moliere 35,073 C. Kolbasin (B)
2, Turgai's Eristo 36,646 Bollbach (D)
3, Amuri Pajkos Doxa 36,716 Szina Kálmán (H)
4, Volodej des Crocs de la Moliere 36,721 Págány Tamás (H)
5, Costnov van Wisinskaja 38,1 G. Gillemot-Varendonk (B)

 

Dober-Kopp First Lady Amuri Pajkos Doxa Amuri Pajkos Doxa Volodei des Crocs de la Moliere Stepun's Ustinowa